Pościg za 16-letnim piratem drogowym. "Szarżował między dziećmi"

Polska
Pościg za 16-letnim piratem drogowym. "Szarżował między dziećmi"
Polsat News
16-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Policjanci zatrzymali 16-latka, który bardzo szybko jechał motocyklem crossowym i nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a gdy został zatrzymany znieważył interweniujących funkcjonariuszy – podała w środę bielska policja. Nastolatek może trafić do poprawczaka.

"Policjanci, którzy w poniedziałek popołudniu patrolowali Wilkowice, zauważyli jadący z dużą prędkością motocykl bez tablicy rejestracyjnej. Kiedy nakazali kierującemu zatrzymanie się, ten zignorował polecenie i próbował odjechać. Uciekając, szarżował pomiędzy grupą kilkunastu dzieci idących ulicą" - zrelacjonował rzecznik bielskiej policji.

Później motocyklista próbował zawrócić, ale jednemu z policjantów udało się go zatrzymać. "Nastolatek chciał się wyrywać i uciekać pieszo. Policjanci musieli go obezwładnić. To jeszcze bardziej go rozsierdziło. Zaczął ich wulgarnie wyzywać. Nie chciał pokazać dokumentu tożsamości oraz powiedzieć, jak się nazywa" - dodał Roman Szybiak.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Pirat, którego nagrała ekipa "Wydarzeń", namierzony. Krakowska policja ustaliła, kim jest


Nastolatek trafił na komisariat. Tam ustalono jego tożsamość. Okazało się, że ma zaledwie 16 lat. Był trzeźwy.

"Nieletni usłyszał zarzut czynu karalnego - znieważenia policjantów - a jego sprawa została skierowana do sądu rodzinnego w Bielsku-Białej. Za to, czego się dopuścił, sędzia może orzec wobec niego m.in. umieszczenia w zakładzie poprawczym" - powiedział w środę Szybiak.

 

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie