Kupili u niej wycieczki, oszukała ich na 100 tys. zł. Właścicielka biura podróży z zarzutami

Polska
Kupili u niej wycieczki, oszukała ich na 100 tys. zł. Właścicielka biura podróży z zarzutami
Zdj. ilustracyjne, fot. Pixabay/StelaDi
Od klientów pobrano zaliczki lub całe należności za wycieczki, ale pieniądze nie dotarły do firm będących organizatorami wypoczynku

Opolska policja prowadzi śledztwo w sprawie oszustw, jakich miała się dopuścić 49-letnia właścicielka jednego z biur podróży, mających swoją siedzibę w centrum miasta. Według wstępnych ustaleń śledczych, podejrzana wyłudziła od swoich klientów ponad 100 tys. złotych.

Sprawą działalności biur podróży K-Travel i Opolanin, zajmuje się wydział do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Do tej pory kobiecie przedstawiono 23 zarzuty oszustwa na łączną kwotę przekraczającą sto tysięcy złotych.

 

Pieniądze nie dotarły tam, gdzie trzeba

 

Pierwsze sygnały o nieprawidłowościach w działaniu opolskich biur podróży policjanci przyjęli w połowie września tego roku.

 

ZOBACZ: Pół tysiąca hoteli w Hiszpanii na skraju bankructwa. "To dopiero początek"

 

Klienci biur skarżyli się policjantom, że pobrano od nich zaliczki lub całe należności za wycieczki, ale pieniądze nie dotarły do firm będących organizatorami wypoczynku. Wśród poszkodowanych są mieszkańcy województw opolskiego i dolnośląskiego.

 

Wobec podejrzanej prokurator zastosował dozór policyjny i zakazał jej prowadzenia działalności o charakterze turystycznym. Za zarzucane jej czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Policja apeluje do poszkodowanych

 

Zdaniem śledczych, sprawa ma charakter rozwojowy, a liczba pokrzywdzonych może wzrosnąć, bo na policję zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni.

 

Policja prosi więc wszystkie osoby, które mogą czuć się ofiarami właścicielki biura, o zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Opolu osobiście lub telefonicznie pod nr. 77 42 225 45 lub 77 422 2546.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie