Konfederacja "dopomoże" w dekomunizacji TK. Przygotowała projekt ustawy

Polska
Konfederacja "dopomoże" w dekomunizacji TK. Przygotowała projekt ustawy
Polsat News

- We wtorek przedstawiamy projekt ustawy, który ma dopomóc PiS w dekomunizacji instytucji sądowniczych. Nie jest on wymierzony personalnie w Stanisława Piotrowicza, ale w osoby, które współtworzyły aparat bezpieczeństwa PRL - powiedział w "Graffiti" Krzysztof Bosak (Konfederacja).

- W pierwszej reakcji myślałem, że to jest jakiś "trolling" PiS-u, że ktoś robi sobie żarty, ale jeżeli to prawda, oczywiście, że nas to interesuje - powiedział gość "Graffiti" odnosząc się do poniedziałkowej zapowiedzi wysunięcia Stanisława Piotrowicza, Krystyny Pawłowicz i Elżbiety Duch-Chojny jako kandydatów PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

 

  

 

- We wtorek przedstawiamy projekt ustawy, który ma dopomóc PiS w dekomunizacji instytucji sądowniczych. Nie jest on wymierzony personalnie w Stanisława Piotrowicza, ale w osoby, które współtworzyły aparat bezpieczeństwa PRL - powiedział.

 

ZOBACZ TEŻ - PO-KO zawiadamia prokuraturę ws. słów Pawłowicz, która nazwała RPO "wyjątkowym szkodnikiem"

 

Jak dodał, osoby "tworzące aparat PRL nie powinny pracować w sądownictwie". - Wiemy jaka byłą pozycja sędziów PRL, PiS mówiło, że ci sędziowie byli manipulowani przez partię - mówił w rozmowie z Piotrem Witwickim. 

 

"Nominacje kadrowe PiS już nie dziwią"

 

Bosak wyjaśnił, że projekt zmiany ustawy o Trybunale Konstytucyjnym ma na celu, by "osoby, które pracowały w aparacie PRL z uwzględnieniem prokuratury nie mogły zasiadać jako sędziowie Trybunału". - To zdumiewające, jeżeli PiS w tym kierunku pójdzie, ale obserwując rożne nominacje kadrowe PiS nie dziwi nic - ocenił. 

 

- Wierzymy, że znajdą się posłowie, którzy dopomogą, bo brakuje czterech a potrzeba 15 - dodał. Wyraził nadzieję, że jest wielu posłów, którzy poprą projekt tej ustawy. 

 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj

msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie