90-latek zginął na przejściu dla pieszych w Katowicach

Polska
90-latek zginął na przejściu dla pieszych w Katowicach
Policja Śląska
Mężczyzna został potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych

90-letni mieszkaniec Katowic został w czwartek śmiertelnie potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych w dzielnicy Giszowiec. 29-letni sprawca potrącenia był trzeźwy - podała katowicka policja.

Do wypadku doszło na ulicy Szopienickiej. Starszy pan został potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych. Reanimacja nie przyniosła rezultatu. Badanie trzeźwości kierowcy opla, który potrącił 90-latka, nie wykazało alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie pobrano krew do badań laboratoryjnych, m.in. pod kątem obecności substancji narkotycznych.

 


W miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci ruchu drogowego, którzy podczas oględzin użyli m.in. skanera 3D, pomocnego w przygotowaniu dokumentacji związanej z tym zdarzeniem.

 

 

W przededniu dnia Wszystkich Świętych katowiccy policjanci apelują do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

- W ciągu kilku następnych dni, ze względu na świąteczny weekend, ruch na drogach będzie dużo większy. Zwolnijmy i zwiększmy swoją czujność, tak aby wszyscy bezpiecznie dotarli do celu - powiedziała oficer prasowa katowickiej policji mł. asp. Agnieszka Żyłka.

Zablokowanie ul. Szopienickiej spowodowało opóźnienia w kursowaniu kilku linii autobusowych w Katowicach oraz utrudnienia drogowe między dzielnicami Giszowiec i Nikiszowiec. Okoliczności wypadku wyjaśnia katowicka policja.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie