Zwabił 3-latkę słodyczami i brutalnie zgwałcił. Odpowie też za agresję wobec policjantów

Polska
Zwabił 3-latkę słodyczami i brutalnie zgwałcił. Odpowie też za agresję wobec policjantów
Polsat News
Gdy policjanci przyjechali do domu mężczyzny, zastali go pijanego.

Nawet piętnaście lat w więzieniu może spędzić 54-latek, który miał zaprowadzić do swojego domu i tam zgwałcić 3-letnią córkę sąsiadki. Do listy zarzutów dopisano mu też słowną i fizyczną napaść na policjantów wezwanych przez matkę ofiary. Prokuratura zawnioskowała już o tymczasowy areszt dla mężczyzny.

Podejrzany o gwałt miał zobaczyć 3-latkę bawiącą się na podwórku. Według lokalnych mediów, zaproponował, że poczęstuje ją czekoladą i zaprowadził do swojego domu w sąsiedztwie.

 

Widział to 8-letni brat dziewczynki, który zaalarmował matkę. Kobieta pobiegła do domu 54-latka i zabrała swoje dziecko. Wezwała też pogotowie ratunkowe i policję. 

 

ZOBACZ: 20-latek miał dusić i zgwałcić koleżankę w lesie. Na proces czeka w areszcie

- Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, mężczyzna był pijany i agresywny. Został więc zatrzymany - powiedziała Polsat News asp. Karolina Gastoł-Zawicka ze sztumskiej policji. 

 

Badanie alkomatem wykazało, że 54-latek miał 0,96 mg alkoholu na litr wydychanego powietrza (badanie krwi wykazałoby w tym przypadku około 2 promili alkoholu - red.).

 

Podejrzany nie chciał zeznawać

 

54-latek odmówił składania wyjaśnień. Zarzuty przedstawiono mu w środę - odpowie za brutalny gwałt oraz znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Prok. Mariuszu Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku wyjaśnił, że poza zgwałceniem, za co kodeks karny przewiduje od 3 do 15 lat więzienia, mężczyźnie postawiono też w środę zarzut zadania dziewczynce obrażeń.

 

- Prokuratura sporządziła już wniosek o areszt tymczasowy dla zatrzymanego mieszkańca gminy Stary Targ - poinformował Duszyński. Sąd ma podjąć decyzję w tej sprawie w czwartek.

wka/luq/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie