Policja przejęła amfetaminę. Zatrzymano m.in. 16-latka i jego matkę

Polska
Policja przejęła amfetaminę. Zatrzymano m.in. 16-latka i jego matkę
Policja Lubuska
W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli ok. 4 kg amfetaminy, 60 gramów marihuany i 1,2 kg białej substancji

- Policjanci z Gubina (Lubuskie) przejęli cztery kilogramy amfetaminy o czarnorynkowej wartości 376 tys. zł. Do sprawy zatrzymano pięć osób, w tym nieletniego i jego matkę – poinformowała w środę Justyna Kulka z Komendy Powiatowej w Krośnie Odrzańskim.

- Głównymi podejrzanymi w tej sprawie jest trzech mężczyzn w wieku od 20 do 26 lat, którzy usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków zagrożone karą do 10 lat więzienia. Razem z nimi został zatrzymany 16-latek – powiedziała Kulka.

 

Nadzorujący sprawę prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie pełnoletnich podejrzanych, a sąd przychylił się do tego wniosku. Cała trójka trafiła za kratki na trzy miesiące.

 

Z kolei nieletnim zajmie się sąd rodzinny. Zarzuty posiadania nieznacznych ilości narkotyków usłyszała też jego matka, która miała w swoim domu woreczki strunowe z amfetaminą i marihuaną. Kobiecie grozi do trzech lat więzienia; została objęta dozorem policji.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: Uratowali sprzęt do produkcji narkotyków, zapomnieli o babci. 82-latka zginęła w pożarze

 

Policjanci weszli do jednego z mieszkań w Gubinie w minioną sobotę. Zatrzymali tam wspomnianych trzech młodych ludzi i nieletniego. Wśród nich był poszukiwany 20-latek.

 

W mieszkaniu tym funkcjonariusze znaleźli prawie 4 kg amfetaminy, 60 gramów marihuany i 1,2 kg białej niezidentyfikowanej białej sproszkowanej substancji. Do tego były tam waga, garnki, maska oraz inne przedmioty prawdopodobnie służące do porcjowania narkotyków.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie