Polityk wynajęła osiem kobiet-sobowtórów. Pisały za nią egzaminy na uczelni

Świat
Polityk wynajęła osiem kobiet-sobowtórów. Pisały za nią egzaminy na uczelni
pixabay/Free-Photos

Tamanna Nusrat z bengalskiej partii rządzącej Awami League została wydalona z Otwartego Uniwersytetu Bangladeszu. Jako powód podano oszukiwanie podczas egzaminów. Jak ujawniła prywatna stacja telewizyjna Nagorik TV, Nusrat miała wynająć co najmniej osiem podobnych do niej kobiet, które pisały za nią testy.

Do naruszeń miało dojść podczas trzynastu testów. Podczas jednego z nich reporterzy Nagorik TV weszli na teren uniwersytetu i skonfrontowali się z "fałszywą" Nusrat.

 

"Wszyscy o tym wiedzieli"

 

Polityk starała się uzyskać licencjat z nauk humanistycznych. Po ujawnieniu skandalu rektor uczelni zapewnił jednak, że deputowana już nigdy nie wróci na studia.

 

Anonimowy przedstawiciel uniwersytetu w rozmowie ze stacją powiedział, że władze uczelni wiedziały o całym procederze, a kobiety udające polityk były pod nadzorem ochroniarzy. - Nikt jednak nie pisnął ani słowa, bo Nusrat pochodzi z bardzo wpływowej rodziny - tłumaczy żródło.


Zobacz też: Były francuski minister udawał "pionową" wspinaczkę na Mont Blanc. Stał się bohaterem memów

 

Nusrat uzyskała mandat deputowanej Zgromadzenia Narodowego, jednoizbowego parlamentu Bangladeszu, w 2018 r. Polityk do tej pory nie skomentowała sytuacji. Jak informują lokalne media, premier Bangladeszu Sheikh Hasina wezwała już deputowaną do złożenia szczegółowych wyjaśnień.

bas/hlk/ "The Guardian", jugantor.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie