Z pomnika Jana Pawła II w Wadowicach popłynęła woda. "To będzie nasz towar eksportowy"

Polska
Z pomnika Jana Pawła II w Wadowicach popłynęła woda. "To będzie nasz towar eksportowy"
Wikimedia Commons/Krzysztof Cabak

Nie jest to jednak cud jak myślą niektórzy pielgrzymi, a pomysł urzędników na uatrakcyjnienie monumentu. Potencjał wykorzystali już lokalni kupcy, którzy zaczęli sprzedawać "wodę papieską" w butelkach.

Pomnik papieża Polaka stoi na Placu Jana Pawła II przed Bazyliką Ofiarowania NMP w Wadowicach.

Dwu i półmetrowy pomnik, wykonany z brązu, przedstawia uśmiechniętego papieża w stroju pontyfikalnym stojącego na granitowej skale. Monument został odsłonięty w 2006 roku.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: 41 lat temu kardynał Wojtyła został wybrany papieżem

 

W lewej dłoni papież trzyma pastorał, a prawą rękę ma wyciągniętą w geście błogosławieństwa.

 

W środę, w 41. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża, spod pastorału zaczęła lecieć woda - informuje "Gazeta Krakowska".

 

 

Zauważyli to pielgrzymi, którzy chętnie obmywają wodą ręce i twarze. Napełniają nią również butelki mając nadzieję, że ciecz ma cudowne właściwości.


Potencjał wody z pomnika szybko zauważyli lokalni sprzedawcy, którzy już wprowadzili do swojej oferty, buteleczki z wizerunkiem Jana Pawła II wypełnione "wodą papieską". Ceny wahają się od 10 do nawet 50 złotych za buteleczkę.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: jest zgoda na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego rodziców Jana Pawła II


Jeden z kupców uważa, że "to będzie nasz towar eksportowy, jak kiedyś kremówki". - Nie oszukujemy, że ta woda ma właściwości lecznicze, to jest tylko taki suwenir z wyjątkowego miejsca - podkreśla sprzedawca pamiątek w rozmowie z "Gazetą Krakowską".


Okazuje się jednak, że źródełko nie jest nowością. Funkcjonowało tuż po postawieniu pomnika 13 lat temu. Krótko po tym rynek, na którym stoi pomnik przeszedł rewitalizację i woda przestała płynąć.

 

Po latach miejscowi urzędnicy zdecydowali ponownie uruchomić wodę. Jak tłumaczą, ma to być dodatkowa atrakcja tego miejsca.

dk/msl/ Gazeta Krakowska, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze