Miał dusić i zgwałcić koleżankę podczas imprezy w lesie. Na proces czeka w areszcie

Polska
Miał dusić i zgwałcić koleżankę podczas imprezy w lesie. Na proces czeka w areszcie
Zdj. ilustracyjne, fot. Pixabay/MichaelGaida
Oskarżony Bogdan R. zaprzeczył, że miał dopuścić się gwałtu.

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu skierowała do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu Bogdanowi R., któremu zarzuca się zgwałcenie 17-latki. Miało się to stać w nocy z 11 na 12 maja, gdy oskarżony i jego ofiara byli uczestnikami imprezy w lesie.

Podczas towarzyskiego spotkania, dziewczyna na chwilę oddaliła się od grupy. Napastnik poszedł za nią, uderzył ją pałką teleskopową w tył głowy, dusił ją, a następnie zgwałcił. Pokrzywdzona natychmiast zgłosiła się na policję. Oskarżonego zatrzymano jeszcze tej samej nocy.

 

W składanych w toku śledztwa wyjaśnieniach oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i zaprzeczył, aby z jego udziałem doszło do opisanych zdarzeń.

 

Grozi mu 12 lat więzienia

 

Jak przekazała prokuratura, w świetle zgromadzonych dowodów - w tym uzyskanej opinii biologicznej - wyjaśnienia Bogdana R. zostały oceniono jako wyłącznie wyraz obranej przez niego linii obrony.

 

Na wniosek prokuratury sąd aresztował tymczasowo oskarżonego. Za zarzucane czyny mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie