Zabił i okradł bezdomnego. Zapadł wyrok

Polska
Zabił i okradł bezdomnego. Zapadł wyrok
pixabay/PublicDomainPictures
Zdjęcie ilustracyjne

Na 25 lat więzienia skazał w czwartek Sąd Okręgowy w Olsztynie 29-letniego mężczyznę za zabójstwo bezdomnego. Podsądny pobił ofiarę na klatce schodowej szpitala w Piszu. Zabrał jej 8 złotych.

Krzysztof F. został oskarżony o to, że w styczniu tego roku na klatce schodowej Szpitala Powiatowego w Piszu pięściami i szklaną butelką uderzył bezdomnego mężczyznę co najmniej 7 razy w głowę. Pozostawił go bez pomocy, ale zanim to zrobił przeszukał ofierze kieszenie. Znalazł 8 złotych, które zabrał.

 

"Nie wiedział, że rękami można zabić"

 

Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał oskarżonego na 25 lat więzienia. Krzysztof F. przyznał się pobicia, ale nie do zabójstwa.

 

Wyjaśniał, że feralnego dnia od rana pił alkohol. Wieczorem spotkał kolegę, z którym poszedł do klatki schodowej w piwnicy Szpitala Powiatowego w Piszu, by tam kontynuować imprezę. Dołączył do nich mężczyzna, którego oskarżony nie znał. Jak twierdził, nieznajomy wyzywał go i próbował uderzyć.

 

Jak mówił podsądny, nie miał świadomości, "że rękami można zabić człowieka". Sąd, uzasadniając wyrok, mówił, powołując się na te słowa, że oskarżony dokonał czynu, będąc w szale - "bił z taką siłą", że po wszystkim miał opuchniętą rękę. Oskarżonego nie powstrzymało to, że napadnięty się bronił, ani to, że inny uczestnik tego spotkania próbował napastnika powstrzymać.

 

Zobacz też: Zabił czterech bezdomnych metalową rurą, piątego ranił. Usłyszał zarzuty

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie