Powiesił psa, przyznał się, a teraz chce iść do więzienia

Polska
Powiesił psa, przyznał się, a teraz chce iść do więzienia
Pixabay/Pezibear
O losie mężczyzny, który przyznał się do powieszenia psa, zadecyduje sąd.

Mieszkanka gminy Grodków (woj. opolskie) zauważyła w niedzielę nieżyjącego psa, którego ktoś powiesił na drzewie. Policjanci z Brzegu ustalili, że za brutalnym zabiciem zwierzęcia stoi 35-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

W momencie zatrzymania podejrzany był pijany. Przyznał się do winy i wystąpił z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze. Zaproponował dla siebie rok pozbawienia wolności i 10 letni zakaz posiadania zwierząt.

 

Zgodnie z zapisami Kodeksu Karnego, za zarzucany mężczyźnie czyn grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje sąd, który może wydać wyrok inny, niż wnioskowany przez podejrzanego.

 

To nie pierwsze ujawnione znęcanie się nad psem z ostatnich tygodni. 33-latek z wielkopolskiej gminy Jaraczewo znęcał się nad kundelkiem, uwiązując go i kręcąc nim wokół w powietrzu. Powstrzymali go przypadkowi kierowcy i uniemożliwili ucieczkę aż do przyjazdu policji. 

 

Natomiast pod koniec września łódzcy policjanci śmiertelnie potrącili radiowozem psa i odjechali, gubiąc swoją tablicę rejestracyjną. "Zdechł na moich rękach krztusząc się krwią" - napisał na Facebooku Tomasz Matliński, który opublikował zdjęcia rannego zwierzęcia. 

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie