Uwiązał psa i kręcił nim kółka w powietrzu. Powstrzymali go kierowcy

Polska
Uwiązał psa i kręcił nim kółka w powietrzu. Powstrzymali go kierowcy
Zdj. ilustracyjne, fot. Pixabay/JerzyGorecki
Policja podkreśliła, że świadkowie znęcania się nad psiakiem wykazali się wzorową postawą.

33-letni mieszkaniec wielkopolskiej gminy Jaraczewo znęcał się nad kundelkiem, kręcąc w powietrzu uwiązanym na smyczy zwierzęciem ważącym 3 kg – poinformowała we wtorek rzecznik prasowa jarocińskiej policji Agnieszka Zaworska. O sprawie zawiadomili policję kierowcy jadący drogą krajową nr 15.

Gdy mundurowi dotarli na miejsce, zastali tam właściciela psa oraz dwóch kierowców – świadków zdarzenia, którzy trzymali 33-latka i nie pozwalali mu uciec.

 

- Obaj mężczyźni widzieli agresywne zachowanie właściciela wobec psa. Z ich relacji wynikało, że nie tylko bił on psiaka, ale także - trzymając go na smyczy - kręcił nim bączki w powietrzu. Gdy jeden z nich zwrócił uwagę mężczyźnie o niewłaściwym traktowaniu ważącego ok. 3 kg kundelka, ten stał się agresywny wobec kierowcy – wyjaśniła Agnieszka Zaworska.

 

Policja podziękowała czujnym kierowcom

 

Zwierzę zabrano i przekazano pod opiekę matce właściciela. Mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad psem, za co grozi do 3 lat więzienia.

 

- Podziękowania należą się kierowcom, którzy widząc tę sytuację, nie pozostali obojętni, a zareagowali i powiadomili o przestępstwie odpowiednie służby – podkreśliła rzecznik jarocińskiej policji

wka/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze