Wielki finał "Ninja Warrior Polska". Jakub Zawistowski najlepszy

Kultura
Wielki finał "Ninja Warrior Polska". Jakub Zawistowski najlepszy
Polsat
Jakub Zawistowski - najlepszy w Ninja Warrior Polska

Jakub Zawistowski najlepszy w Ninja Warrior Polska. W wielkim finale show Telewizji Polsat zaszedł najdalej i z najlepszym czasem. W pokonanym polu pozostawił 23 innych uczestników programu. Niestety, na szczycie legendarnej Góry Midoriyama - ostatniej, najtrudniejszej przeszkody Ninja Warrior - nie stanął.

W I edycji Ninja Warroir Polska rywalizowało 204 śmiałków. Z sześciu poprzednich odcinków do finału awansowało 24 uczestników. 

 

 

Dla najlepszych przygotowano coś specjalnego: dwa arcytrudne tory w odcinku finałowym, a w nich nowe przeszkody o tajemniczo brzmiących nazwach: wiszące okna czy spacer hydraulika.

 

Na pokonanie pierwszego toru uczestnicy mieli zaledwie 4 minuty. Ta sztuka udała się jedynie Michałowi Baryzie, Ivanowi Kohutowi, Jakubowi Zawistowskiemu i Mateuszowi Skrodzkiemu, który do odcinka finałowego dostał się z najlepszym czasem - najszybszy był również na pierwszym torze finałowym. 

 

Tak zakończył przygodę z programem.

 

 

Drugi tor finałowy składał się z dwóch części. Na pokonanie pierwszej - m.in. śmigła i lin, ruchomych kładek oraz ściany Herkulesa - zawodnicy mieli minutę.

 

Druga część, była tak wymagająca, że nie miała limitu czasowego. Tylko Jakub Zawistowski zdołał się do niej zakwalifikować. Do basenu wpadł na pierwszej przeszkodzie - tzw. ruchomych deskach. Mimo to, okazał się najlepszy w I edycji show i otrzymał pamiątkowy medal. 

 

- To są pokonane przeszkody, a nie rywale. Nie jestem nikim specjalnym - powiedział na koniec. 

 

Jakub Zawistowski z medalem Ninja Warrior Polska

 

A tak walczył na torze. 

 

 

  

 

ZOBACZ: Stracił nogę w wypadku. Uczestnik programu "Ninja Warrior Polska" chce wrócić do sportu

 

Warunkiem zmierzenia się z legendarną Górą Midoriyama - czyli mierzącą 23 metry liną, po której należało się wspiąć - było pokonanie wszystkich torów finałowych. 

 

Jak dotąd Górą Midoriyama pokonało tylko 7 śmiałków - uczestników zagranicznych edycji programu. 

 

- Puchar zwycięzcy "Ninja Warrior Polska" pozostał niezdobyty - powiedziała na koniec finału prowadząc Aleksandra Szwed. 

 

ml/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie