Pijana przewodnicząca komisji wyborczej. Miała ponad promil alkoholu

Polska
Pijana przewodnicząca komisji wyborczej. Miała ponad promil alkoholu
Polsat News

Ponad promil alkoholu w organizmie miała 35-latka, która zgłosiła się w niedzielę rano do pracy jako przewodnicząca jednej z obwodowych komisji wyborczych w powiecie jędrzejowskim (Świętokrzyskie). Kobietę odsunięto od pracy w komisji.

- Dostaliśmy rano informację, że kobieta, która rano zgłosiła się do pracy w jednej z komisji wyborczych w powiecie jędrzejowskim, może być pod wpływem alkoholu. Policjanci pojechali na miejsce. Po badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że kobieta - przewodnicząca tej komisji - miała ponad promil alkoholu w organizmie - przekazał oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, Michał Kowalczyk.

Kobietę odsunięto od pracy w komisji, a obowiązki przejął jej zastępca. - Sytuacja nie wpłynęła w żaden sposób na pracę komisji i przebieg wyborów - dodał policjant.

 

PRZECZYTAJ: Przyszedł do lokalu wyborczego z bronią. Był członkiem komisji

 

Podobny incydent wydarzył się w Lublinie, gdzie członkini jednej z komisji wyborczych miała 1,2 promila alkoholu w organizmie.

 

Zawiadomienie o podejrzeniu, że 59-letnia członkini obwodowej komisji wyborczej nr 121 w Lublinie jest pod wpływem alkoholu, wpłynęło na policję od członków tej komisji.

 

PRZECZYTAJ: Godło uderzyło wyborcę w głowę. Nietypowa sytuacja w lokalu wyborczym


- Przybyli na miejsce policjanci zbadali trzeźwość. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma 1,2 promila alkoholu w organizmie - powiedziała Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Zdarzenie miało miejsce tuż przed rozpoczęciem głosowania. 59-latka została odsunięta od prac komisji.

Kamola zapewniła, że nie miało to wpływu na przebieg głosowania.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie