Mózg Natalki rośnie szybciej niż czaszka. Historia dziewczynki z zespołem Aperta w Polsat News

Polska
Mózg Natalki rośnie szybciej niż czaszka. Historia dziewczynki z zespołem Aperta w Polsat News
Polsat News

Natalka, dziś 3-letnia dziewczynka, urodziła się z bardzo rzadką chorobą występującą raz na milion urodzeń. W swoim krótkim życiu doświadczyła odrzucenia jak i odnalazła nową, kochającą rodzinę. Wzruszająca historia dziewczynki już w najbliższą niedzielę o 13:30, w nowym programie Polsat News - #JesteśmyDlaDzieci. Dziewczynce można pomóc biorąc 13 października udział w "2. Biegu z Radością".

Natalka ma zespół Aperta. To uwarunkowany genetycznie zespół wad wrodzonych, obejmujący zarośnięcie szwów czaszkowych oraz palcozrost. Choroba ta jest dla dzieci stygmatem, ponieważ mają zniekształconą twarz.

 

- Na końcu drogi w leczeniu zaburzeń Aperta, jest zdjęcie tego stygmatu, aby dziecko normalnie wyglądało, miało jak najmniej zniekształceń - tłumaczył w "Nowym Dniu z Polsat News" Bartosz Kwiatek, prowadzący niedzielny program #JesteśmyDlaDzieci.

 

Tuż po urodzeniu dziewczynka została oddana do Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego.

 

ZOBACZ też: Ciężko poparzony Mateusz dzielnie walczy, ale wciąż potrzebuje pomocy. Wspiera go Fundacja Polsat

 

- Dzisiaj myślę, że życie Natalki jest pełne ciepła, bo ma nową rodzinę. Jest w rodzinie zastępczej - powiedziała Agnieszka Grzegorczyk, członek zarządu Fundacji Polsat.

 

Nowi rodzice dziewczynki zdecydowali się posłać ją do przedszkola. Choć było wiele obaw, stwierdzili, że Natalka powinna przebywać wśród rówieśników.

 

  

 

- Natalka jest bardzo ciekawa świata. Widzę, że wszystko ją interesuje. Widzę, że w przedszkolu ma ulubionego kolegę – opowiada jej mama, Małgorzata Gołąb.

 

- Jest śmiała, jest też samodzielna pomimo swoich trudności. Jest też chętna do współpracy – wyjaśniła Dominika Rodenko, nauczycielka dziewczynki.

 

W programie "#JesteśmyDlaDzieci" wypowiadają się również lekarze.

 

- Rodzina jest najważniejszym elementem całego leczenia, ona wspiera również lekarzy. Zdarzają się powikłania, zdarzają się trudne chwile. Silna rodzina daje wsparcie - powiedział dr Krzysztof Dowgierd, chirurg szczękowo-twarzowy.

 

"Bieg z Radością" dla Natalki

 

Każdy kto chce pomóc dziewczynce może wziąć udział w "2 Biegu z Radością" 13 października.

 

Szczegóły:

  • Strat biegu przy salonie Toyota Radość
  • Trasa – jedna z najszybszych tras biegowych – ulice: Zagajnikowa, Mrówcza i Mozaikowa
  • Dystans 5 km (start godz. 10:00) oraz 10 km (start godz. 11:00)
  • Zapisy na stronie DataSport.pl

 

ZOBACZ też: w każdą niedzielę o 13:30 w Polsat News nowy program "#JesteśmyDlaDzieci"

 

Fundacja Polsat to jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od dwudziestu lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców.

 

Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 35 010 małych pacjentów i wsparła finansowo 1218 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które wyremontowano lub wyposażono w nowoczesny sprzęt medyczny.

 

W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd ponad 234 miliony złotych. Więcej informacji o działaniach Fundacji POLSAT – www.fundacjapolsat.pl

las/msl/ Polsat News, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze