Potrącił na pasach kobietę i uciekł za granicę. 7 lat więzienia dla Bułgara

Polska
Potrącił na pasach kobietę i uciekł za granicę. 7 lat więzienia dla Bułgara
Polsat News

Na karę siedmiu lat pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy w Opolu obywatela Bułgarii, 37-letniego Sevdalina B., który w ubiegłym roku śmiertelnie potrącił na przejściu dla pieszych starszą kobietę, a następnie uciekł za granicę. Wyrok jest nieprawomocny.

Do zdarzenia doszło w maju 2018 roku w Opolu. Według ustaleń śledztwa, prowadzący skodę Sevdalin B. nie zachował należytej ostrożności i potrącił przechodzącą prawidłowo przez pasy dla pieszych 69-letnią kobietę. Następnie, nie udzielając pokrzywdzonej pomocy, odjechał z miejsca zdarzenia. Swój samochód porzucił na pobliskim osiedlu i przez kilka miesięcy ukrywał się za granicą. Został zatrzymany w Belgii, na podstawie europejskiego nakazu aresztowania.

 

Przed sądem oskarżony utrzymywał, że w dniu, kiedy doszło do wypadku, prowadził samochód, ale niewiele widział, bo cierpiał na chorobę oczu. Jak zeznał, nie zauważył, że na przejściu potrącił człowieka. Zaprzeczył, że celowo ukrył samochód i uciekł za granicę. Według jego wersji, pojazd zaparkował pod domem i pojechał za granicę i dopiero tam dowiedział się o wypadku.

 

Sąd wymierzył Bułgarowi karę siedmiu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo orzekł wobec oskarżonego pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wypłatę zadośćuczynienia rodzinie zmarłej.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie