Hiszpańskie Vigo rozpoczęło dekorowanie miasta... na Boże Narodzenie

Świat
Hiszpańskie Vigo rozpoczęło dekorowanie miasta... na Boże Narodzenie
Pixabay/gazrock

Ratusz w Vigo na północnym zachodzie Hiszpanii właśnie zainaugurował prace przy ozdabianiu ulic bożonarodzeniowymi dekoracjami. Lokalne władze wydadzą na ten cel rekordową kwotę ponad 800 tys. euro.

Jak poinformował burmistrz Vigo Abel Caballero, który w środę w ponad 30-stopniowym upale zainaugurował dekorowanie miasta, ozdoby zawisną na 334 z 1700 ulic.

 

Burmistrz uważa, że przysporzy to miastu turystów, i liczy, że także prywatne firmy z Vigo włączą się w tę, jak sam przyznaje, nietypową akcję.

 

Według niego kwota ponad 800 tys. euro, jaka z miejskiej kasy trafi na świąteczne ozdoby, będzie największą wydaną kiedykolwiek przez hiszpańską gminę.

 

“Zapraszam wszystkich hiszpańskich burmistrzów oraz 47 mln innych mieszkańców naszego kraju do odwiedzenia Vigo. Wierzę, że blask dekoracji w naszym mieście zostanie zauważony w całej Hiszpanii, a także w Nowym Jorku, Londynie, Rzymie oraz Paryżu” - powiedział burmistrz, który jest związany z socjalistami.

 

Z szacunków ratusza wynika, że w okresie Bożego Narodzenia w 2018 r. do Vigo przybyło ponad 2 mln turystów.

 

- Liczymy, że z okazji nadchodzących świąt będzie ich tym razem więcej, podobnie jak i dekoracji oraz choinek w naszym mieście - zadeklarował Caballero.

Łącznie ratusz zamierza zainstalować na terenie Vigo 10 mln lampek LED, 2700 świetlnych dekoracji w kształcie łuku oraz 465 świecących choinek. W centrum miasta ma się pojawić także rekordowej wysokości naturalna choinka.

pgo/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze