Wypadek autobusu przewożącego ok. 40 uczniów

Polska
Wypadek autobusu przewożącego ok. 40 uczniów

Kierowca samochodu osobowego nie opanował pojazdu na łuku drogi i uderzył w autobus, w którym podróżowały dzieci - powiedziała polsatnews.pl kom. Aneta Berestecka, rzecznik prasowa żarskiej policji. Volkswagen wypadł z drogi. Autobus po zderzeniu zjechał na pobocze i przewrócił się na bok. Do wypadku doszło w okolicach miejscowości Stara Woda (woj. lubuskie).

- Do zdarzenia doszło po godz. 7. Kierujący volkswagenem na łuku drogi nie opanował pojazdu i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Uderzył w autobus, który następnie zjechał na pobocze i przechylił się na bok. Kierujący byli trzeźwi - poinformowała kom. Berestecka.

 

Do wypadku doszło na 31 kilometrze drogi nr 289. Jest to odcinek między Lubskiem a Nowogrodem Bobrzańskim.

 

 

Autobusem podróżowało ok. 40 uczniów szkół podstawowych. Nikomu nic się nie stało. Dzieci zostały odebrane przez rodziców i opiekunów. 

 

- Zarówno kierowca golfa jak i autobusu byli trzeźwi. Obecnie trwa wyjaśnianie przyczyny zderzania pojazdów - powiedziała Berestecka.

 

Dodała, że kierowcy w pow. żarskim powinni zachować szczególną ostrożność, gdyż za sprawą deszczu jezdnie są mokre i może być na nich ślisko.

 

Jak informuje portal gazetalubuska.pl, na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej.

msl/dc/ gazetalubuska.pl, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie