Po 20 latach od zbrodni przyznała się do zabójstwa męża

Polska
Po 20 latach od zbrodni przyznała się do zabójstwa męża
Zdj. ilustracyjne, fot. Flickr/Dave Crosby/CC BY-SA 2.0

54-letnia kobieta usłyszała zarzut zabójstwa męża po dwudziestu latach od zbrodni. Przyznała się do zabójstwa i została tymczasowo aresztowana przez sąd; grozi jej dożywocie. Dotychczas mężczyznę uznawano za zaginionego.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu miejscowy Sąd Rejonowy w Zgorzelcu zastosował dla kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec mieszkanki Zgorzelca podejrzanej o dokonanie w 1999 roku zabójstwa męża.

 

"Do zbrodni doszło w grudniu 1999 roku, kiedy w czasie awantury domowej kobieta zadała swojemu mężowi cios przy użyciu noża, powodując jego zgon. Zwłoki mężczyzny zostały następnie ukryte, a na policję zgłoszono jego zaginięcie" - podano w komunikacie prokuratury.

 

Pomimo upływu czasu, śledczy odnaleźli ślady zbrodni

 

- Dzięki działaniom podjętym przez Prokuraturę Rejonową w Zgorzelcu ustalono, że uznawany za zaginionego mężczyzna padł ofiarą zabójstwa, którego sprawcą była jego żona. Kobieta została zatrzymana i po doprowadzeniu do prokuratury przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski.

 

Dodał, że w sprawie przeprowadzono też inne dowody, w tym przesłuchano świadków, a także dokonano oględzin i wizji lokalnej w mieszkaniu podejrzanej, gdzie pomimo upływu czasu udało się zabezpieczyć ślady zbrodni.

 

Za zbrodnię zabójstwa 54-letniej kobiecie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

wka/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze