Wyprzedzał i spowodował śmiertelny wypadek - szuka go policja. Mamy nagranie zdarzenia

Polska

Publikujemy nagranie tragicznego wypadku w Białkach Dolnych (Lubelskie), w którym zginął 29-letni kierowca forda. Z materiału wynika, że tuż przed czołowym zdarzeniem z oplem, forda wyprzedziło inne auto. Chwilę później rozgrywa się dramat. Ford wpada w poślizg i zjeżdża na przeciwległy pas ruchu wprost pod nadjeżdżającego opla. Osoba, która wyprzedzała forda odjechała. Szuka jej policja.

Nagranie, które otrzymaliśmy na platformę Twój News, to zapis wypadku, do którego doszło w środę ok. godz. 16:00. Zapis, który potwierdza wstępne ustalenia policji iż, że ciemne kombi zaczęło wyprzedzać pojazd marki Ford Ka, w momencie gdy jadący z naprzeciwka opel był bardzo blisko.

 

 

Policja prosi o pomoc

 

"Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierującego ciemnym kombi zmusiło do hamowania wyprzedzanego forda i jadącego z przeciwka opla. Kierujący oplem zmuszony był do maksymalnego zjechania na prawą stronę, by zrobić miejsce dla wyprzedzającego z przeciwka samochodu, z kolei ford podczas hamowania złapał pobocza, wpadł w poślizg i obracając się uderzył w jadącego z przeciwka opla, który dachował" - głosi komunikat lubelskiej policji.

 

Policja Lubelska 

Kierowca ciemnego kombi po wypadku nie zatrzymał się, odjechał w kierunku Moszczanki.

 

29-letni kierowca forda został zabrany do szpitala śmigłowcem LPR. Niestety, zmarł w piątek. Do szpitala z obrażeniami ciała przewieziono też pasażerkę opla.

 

Policja Lubelska 

"Osoby, które podróżowały drogą krajową nr 48 w dniu 14 sierpnia 2019 r. około godz. 16:00 pomiędzy Moszczanką a Kockiem, posiadające w samochodzie rejestrator jazdy, a także osoby posiadające wiedzę na temat sprawcy tego zdarzenia lub pojazdu jakim się poruszał proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Rykach" - apeluje policja.

 

  

bas/msl/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie