"Nora, kocham cię, mama jest tutaj". W Malezji piąty dzień poszukiwań zaginionej Irlandki

Świat

Indonezyjskie służby użyły głośników emitujących nagranie głosu matki zaginionej 15-latki z Irlandii Nory Quoirin. Liczą, że dzięki temu, jeśli jest przestraszona, to szybciej skontaktuje się z lokalnymi służbami, które jej szukają. Pięć dni temu rodzice odkryli, że dziewczyny nie ma w sypialni, a okno jest otwarte. Wiadomo, że 15-latka wymaga specjalnej opieki.

Na nagraniu słychać, jak matka mówi:"Nora, kocham cię, mama jest tutaj".

 

Rodzice uważają, że dziewczyna musiała zostać porwana, ponieważ "nigdy nigdzie nie wychodzi sama". 15-latka ma niepełnosprawność intelektualną i zdaniem jej rodziców nie wie, co dzieje się wokół niej.

 

Policja nie wyklucza motywu kryminalnego. Do tej pory w sprawie przesłuchano w sprawie ponad 20 osób oraz zebrano odciski palców z miejsca, gdzie mieszkała.

 

Szuka jej 250 osób

 

Zaginięcie Nory odkryli rodzice w niedziele rano, po tym jak nie znaleźli jej w łóżku w swoim pokoju w domku w resorcie Dusun w malezyjskim regionie Nóra Quoirin, niedaleko stolicy kraju Kuala Lumpur. 

 

W jej poszukiwania zaangażowane są psy, drony, helikoptery i ponad 250 osób z policji, straży pożarnej, obrony terytorialnej i służb leśniczych. Do tej pory nie znaleziono ani jednego śladu po Norze. 

 

jm/msl/ The Irish Times, independent.co.uk

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze