Zatrzymano szefa grupy handlującej narkotykami. Jej członkom przedstawiono ponad 1100 zarzutów

Polska

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wspólnie z funkcjonariuszami z Olesna rozbili grupę przestępczą zajmującą się sprzedażą narkotyków. Jak poinformowało we wtorek biuro prasowe KWP w Opolu, jej członkom przedstawiono ponad tysiąc sto zarzutów.

Na początku roku policjanci z Olesna wspólnie z funkcjonariuszami z KW Policji w Opolu zatrzymali sześć osób podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami. Znaleziono przy nich wówczas 1,5 kg narkotyków i przedstawiono tysiąc sto zarzutów.

 

Śledczy podejrzewali, że w ich ręce nie wpadli jeszcze wszyscy członkowie grupy. Pod koniec lipca kryminalni z KW Policji w Opolu zatrzymali przypuszczalnego szefa narkotykowej szajki. Jest nim 30-letni mieszkaniec woj. śląskiego, u którego znaleziono ponad cztery kilogramy narkotyków. Według wstępnych analiz była to amfetamina, marihuana i MDMA.

 

Podejrzanemu przedstawiono łącznie jedenaście zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków i sprzedaży nielegalnych substancji. Na wniosek śledczych, sąd zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy. Za zarzucane czyny grozi mu kara do 10 lat więzienia. 

 

Opolska Policja

 

pgo/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze