Czarzasty: SLD pozostanie SLD. Lewica będzie, ale droga dojścia jest różna

Polska

- Schetyna zaczął podbierać nam ludzi. To świństwo polega na dwóch stronach, bo jedna musiała się na to zgodzić, druga musiała to zaproponować. Katarzyna Piekarska zrobiła świństwo sobie. Mówię do PO, że wróg jest gdzie indziej; my nie będziemy PO atakowali. My walczymy z PiS, a Schetyna walczy tylko o przywództwo na opozycji - mówił w programie "Graffiti" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

Z informacji Polsat News wynika, że lewica wystartuje w jesiennych wyborach w formule komitetu wyborczego, natomiast partie wchodzące w jego skład pozostaną pod swoją nazwą. Lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej zapowiedział, że w poniedziałek o godz. 13:00 przedstawieni zostaną koalicjanci do wyborów.

 

- Rozbijanie PSL, rozbijanie SLD, informowanie jak pani Lubnauer, by nie głosować na inne komitety, bo głosy będą stracone - ja znam tę narrację. Ona się skończyła zwycięstwem PiS. Schetyna walczy tylko o to, żeby PiS nie miał większości konstytucyjnej, a lewica chce z PiS-em wygrać. W Senacie chcemy rozmawiać z PSL, ze środowiskami samorządowymi, nie mamy natomiast żadnego kontaktu z PO - podkreślił Czarzasty w Polsat News. 

 

"Schetyna jest mistrzem destrukcji"

 

- Schetyna jest mistrzem destrukcji. Stwarza wrażenie, że ze wszystkimi się spotyka i nic z tego nie wychodzi - dodał. 

 

Zdaniem lidera SLD, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc startując do Sejmu "oddaje PiS-owi Rzeszów". - Zachował się nie fair w stosunku do wartości lewicowych nie pozwalając na Marsz Równości i został z Sojuszu usunięty - przypomniał. 

 

- My będziemy prosili o to, żeby inne partie nie zgłaszały (kandydatów do Senatu - red.). Silna lewica ma nie być arogancka, ale nie ma prawa zgłosić nikogo? - pytał gość "Graffiti". - Lewica ma prawo realizować swój program - zaznaczył. 

 

Piotr Witwicki pytał o kwestię przywództwa na lewicy. - Bóg jest jeden, ale w trzech osobach - odparł Czarzasty.

 

- Kto w co wierzy, kto z kim śpi, to jego prywatna sprawa. Dajemy sobie radę we trzech, za chwile będziemy sobie dawali radę w kilkanaście osób, jak pokażemy koalicjantów. Na tym polega nasza mądrość. Każdy ma inne cele, a ja te cele szanuję - mówił. 

 

"Ten tydzień będzie kresem marszałka Kuchcińskiego"


- Skandal, po prostu skandal. Arogancja władzy. Moim zdaniem Kuchciński poda się do dymisji w tym tygodniu. Człowiek, który coś dostaje i nie płaci od tego podatków jest złodziejem - w taki sposób gość Piotra Witwickiego odniósł się do sprawy lotów Marka Kuchcińskiego.

 

"Dokumenty na temat ponad stu lotów Kuchcińskiego, które dostali posłowie PO, obejmują tylko ostatnich 16 miesięcy. Reszta została zniszczona" - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

 

- Bardzo nieuczciwy, arogancki, wierzący, że skoro jest marszałkiem to wszystko mu wolno. Marnie skończy, moim zdaniem już skończył. Kaczyński nie lubi tracić, myślę więc, że ten tydzień będzie kresem marszałka - powiedział Czarzasty. 

 

  

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

luq/msl/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie