Prokuratura Krajowa obejmie nadzorem śledztwo ws. ataku na księdza w Szczecinie

Polska
Prokuratura Krajowa obejmie nadzorem śledztwo ws. ataku na księdza w Szczecinie

Prokuratura Krajowa obejmie nadzorem śledztwo w sprawie ataku na kapłana w Szczecinie - poinformował w poniedziałek na Twitterze prokurator generalny Zbigniew Ziobro. W niedzielę trzech mężczyzn zaatakowało proboszcza w szczecińskiej Bazylice św. Jana Chrzciciela.

"Śledztwo w sprawie niedzielnego ataku na kapłana i pracowników kościelnych, do jakiego doszło w bazylice św. Jana Chrzciciela w #Szczecin zostanie objęte nadzorem @PK_GOV_PL (Prokuratury Krajowej)" - napisał w poniedziałek na Twitterze minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Informację taką przekazał też portalowi wPolityce.pl podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Romanowski.

 

Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych w niedzielę w Szczecinie po tym, jak zaatakowali proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela. Mężczyźni weszli do zakrystii przed Mszą św. i nie chcieli jej opuścić. Jak podała policja, jeden z nich uderzył w twarz proboszcza i pracownika kościelnego. Zaatakowana została też zakrystianka. Napastnicy uciekli z zakrystii, ale w ciągu 1,5 godziny zatrzymali ich policjanci.

 

Proboszcz i pracownik kościelny zostali przewiezieni do szpitala i opatrzeni, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Jak podają lokalne media, sprawcy zażądali szat liturgicznych i chcieli odprawić mszę. Policjanci w poniedziałek ustalali okoliczności i przebieg zdarzenia, a także przesłuchiwali świadków. Trzej mężczyźni w wieku od 27 do 53 lat byli wcześniej notowani przez policję.

 

Szczecińska Prokuratura Okręgowa poinformowała, że czynności z zatrzymanymi zostaną przeprowadzone we wtorek.

 

pgo/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze