Karabinier zasztyletowany na służbie w centrum Rzymu. Poszukiwania dwóch Afrykańczyków

Świat
Karabinier zasztyletowany na służbie w centrum Rzymu. Poszukiwania dwóch Afrykańczyków
Twitter/Matteo Salvini

35-letni kapral karabinierów - Mario Rega Cerciello, został zabity w Rzymie w czasie służby, podczas próby zatrzymania złodziei. Sprawcy zabójstwa - prawdopodobnie emigrantowi z północnej Afryki - udało się uciec. Zabójstwo funkcjonariusza wywołało ostrą reakcję przedstawicieli włoskiego rządu - informuje korespondentka Polsat News Urszula Rzepczak.

Do zdarzenia doszło w czwartek w nocy w rzymskiej dzielnicy Prati. Na idącą ulicą kobietę napadło dwóch mężczyzn, prawdopodobnie Afrykańczyków z Północy, którzy ukradli jej torebkę z dokumentami, kluczami do domu i komórką.

 

"Kobieta zaraz po napadzie, zadzwoniła pod swój numer komórki, która była w torbie: próbowała dogadać się ze złodziejami, żeby oddali jej  chociaż dokumenty i klucze do mieszkania. Złodzieje odebrali telefon i zażądali pieniędzy za zwrot" - tłumaczy korespondentka Polsat News w Rzymie Urszula Rzepczak. Złodzieje zażądali 100 euro.

 

"Zero tolerancji dla przestępców"

 

Do wymiany miało dojść nieopodal miejsca wcześniejszego napadu. Poszkodowana kobieta przyszła jednak na miejsce w towarzystwie dwóch karabinierów - wśród nich był kapral Mario Rega Cerciello. W pewnym momencie pomiędzy złodziejami, a funkcjonariuszami doszło do szarpaniny. Jeden z napastników wyjął nóż i kilkukrotnie ranił Cerciello. Mężczyzna osunął się na ziemie, a sprawcy kradzieży rzucili się do ucieczki. Pomimo policyjnej obławy nie udało się ich złapać.

35-latek zmarł w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń. Napastnik zadał mu osiem ciosów, jeden w okolice serca. Cerciello miesiąc wcześniej wziął ślub.

"Zero tolerancji dla przestępców, którzy dokonali tego tchórzliwego czynu" - napisała na Twitterze minister obrony Elisabetta Trenta. Z kolei minister spraw wewnętrznych, wicepremier Matteo Salvini zapewnił, że sprawca zabójstwa zostanie schwytany i "zapłaci za przemoc przymusowymi pracami w więzieniu do końca życia".

 

bas/prz/ Polsat News, ANSA, quotidiano.net

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze