13-latek wsiadł do samolotu bez biletu. Kontrola na Heathrow nie zwróciła na niego uwagi

Świat
13-latek wsiadł do samolotu bez biletu. Kontrola na Heathrow nie zwróciła na niego uwagi
Pixabay/ graceful

Nastolatek bez biletu i opieki wsiadł na pokład samolotu British Airways odlatującego z londyńskiego lotniska do Los Angeles. Zdarzenie odbiło się szerokim echem wśród internautów.

Młody pasażer zwrócił uwagę stewardessy, która poprosiła go o okazanie karty pokładowej. Gdy okazało się, że chłopiec jej nie posiada, wszyscy pasażerowie musieli opuścić pokład i ponownie przejść kontrolę bezpieczeństwa.

 

Przeszedł niezauważony

 

13-latek przeszedł niezauważony przez odprawę biletowo-bagażową oraz bramki, a następnie wsiadł do samolotu. Nastolatkowi nie towarzyszył dorosły opiekun. Nie wiadomo jeszcze, jak chłopcu udało się tego dokonać. Sprawa jest wyjaśniana przez policję we współpracy z władzami lotniska. Rzecznik policji cytowany przez "The Independent" poinformował, że pasażer nie był obywatelem Wielkiej Brytanii.

 

Opóźniony lot

 

W wyniku zajścia oraz dodatkowej kontroli bezpieczeństwa niedzielny lot opóźnił się o kilka godzin, co poirytowało pasażerów. Jedna z podróżujących zamieszczała na Twitterze relację z lotniska. Z powodu zdarzenia i wcześniejszych przesiadek spędziła w podróży 26 godzin.

 

 

Linie British Airways przeprosiły podróżujących za wszelkie niedogodności. Rzecznik Heathrow poinformował, że chłopiec nie stanowił zagrożenia, a władze lotniska dopilnują, aby taka sytuacja nie miała więcej miejsca.

ac/ml/ telegraph.co.uk, rp.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze