Do dziewczynek sypiących kwiatki na procesji dołączył chłopiec. Ks. Wachowiak: nie skomentuję

Polska
Do dziewczynek sypiących kwiatki na procesji dołączył chłopiec. Ks. Wachowiak: nie skomentuję
twitter.com/DanielWachowiak

- W pewnej poznańskiej parafii, do dziewczynek sypiących na procesji kwiatki, jedna z matek przyprowadziła swojego małego synka, dała mu koszyczek i chłopczyk rzucał kwiaty. Pozwólcie, że nie skomentuję - napisał na Twitterze ksiądz Daniel Wachowiak, proboszcz parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Piłce (woj. wielkopolskie).

Księdza Wachowiaka obserwuje na Twitterze ponad 16 tysięcy osób. O duchownym zrobiło się głośno w momencie, gdy krytykował prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, a później odprawił za niego mszę. Wachowiak w listopadzie ubiegłego roku został przeniesiony z jednej z poznańskich parafii do kościoła w Piłce, wsi w gminie Drawsko.

 

Ksiądz w niedzielę opublikował tweeta, który wywołał lawinę komentarzy, zarówno popierających jak i krytykujących Wachowiaka.

 

 

"I fajnie. Komuś to przeszkadza?" – pytała blogerka kataryna.

 

"Tak. W Kościele role płciowe mają być różne a nie ujednolicone. Kościół to nie poligon doświadczalny dla lewicy” – odpowiedział jej wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak.

 

"Ale, że o co chodzi? W czym problem?" - napisał Krzysztof Luft, rzecznik prasowy rządu Jerzego Buzka i byly członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

 

"Rozumiem, że tradycyjnie sypią dziewczynki, ale nie widzę w tym nic strasznego" - skomentował wpis księdza jeden z internautów.

 

"W mojej parafii, w centrum katowic, na Boże Ciało kwiatki sypali wszyscy, bez względu na płeć. I to już ze 30 lat temu. Może pora wyjść z jaskini do świata?" - dodał inny użytkownik Twittera. 

luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie