W Watykanie powstaną punkty ładowania samochodów elektrycznych

Świat
W Watykanie powstaną punkty ładowania samochodów elektrycznych
pixabay.com/Wengen

Dwanaście pierwszych punktów ładowania samochodów elektrycznych uruchomiono na terenie Watykanu. Będzie ich w sumie dwadzieścia. To kolejna watykańska inicjatywa ekologiczna i rezultat porozumienia zawartego przez Gubernatorat Państwa Watykańskiego z dużym innowacyjnym koncernem energetycznym.

Celem tego kroku ma być "zachęcenie pracowników Watykanu do używania takich samochodów nowej generacji". Zbiega się to w czasie z planami wymiany parku samochodowego za Spiżową Bramą na pojazdy elektryczne i hybrydowe, z których ma korzystać między innymi personel Poczty Watykańskiej.

 

Do każdej ładowarki można podłączyć jednocześnie dwa samochody. Watykan zwraca uwagę na to, że "w dziedzinie ochrony środowiska i innowacji energetycznych odgrywa pierwszorzędną rolę".

 

Watykan zamontował już panele fotowoltaiczne

 

Ponad 10 lat temu zainstalowano 2400 paneli fotowoltaicznych na dachu Auli Pawła VI, co doprowadziło do znacznego ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Jak obliczyli eksperci, pozwala to zaoszczędzić 80 ton ropy naftowej rocznie.

 

Według wcześniej przedstawionych prognoz do roku 2020 jedna piąta energii w Watykanie pochodzić będzie z paneli fotowoltaicznych

wka/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze