Strażak, który nie chciał ratować gejów i "tęsknił za Hitlerem" zwolniony

Polska
Strażak, który nie chciał ratować gejów i "tęsknił za Hitlerem" zwolniony
OSP Brzezinka/zdjęcie ilustracyjne

Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzezinki (woj. małopolskie) usunął strażaka Marcina J. z jednostki. We wpisie na Facebooku ochotnik napisał: "jak czytam wypowiedzi pedałów, to zaczynam tęsknić za czasami Hitlera. Kur** jakie związki co wy pie*****cie. Zapraszam do mnie w okolice - zobaczycie, jak pięknie są tutaj traktowani pedały. I uwierzyć, że ja ich jeszcze z pożaru mam wyciągać".

Zarząd OSP w Brzezince zebrał się w sprawie strażaka-ochotnika dzień po umieszczeniu przez niego napastliwego wpisu w sieci. Kierownictwo jednostki ochotniczej straży uznało, że zachowanie ich pożarnika było sprzeczne z działalnością statutową tej organizacji ratowniczej.

 

Zwolniony ze służby za wpis w sieci

 

Dlatego zarząd podjął 5 czerwca decyzję o wykluczeniu mężczyzny ze swoich szeregów. "Wpis uznajemy za odbiegający od zasad, którymi się kierujemy jako strażacy" - napisano w oświadczeniu. Ochotnicy dodali także, że "mocno przepraszają za wpis druha".

 

 

"Służymy każdemu człowiekowi"

 

Przedstawiciele OSP odnieśli się również do słów Marcina J. sugerujących, że nie będzie ratował życia homoseksualistów podczas pożarów. Według strażaków "ich działalność jest bezstronna, apolityczna".

 

"Jesteśmy po to, aby służyć każdemu człowiekowi, który nas potrzebuje, bez względu na jego poglądy, przekonania, przynależność rasową, wyznanie i orientację seksualną - podkreślili.

 

Na decyzję OSP Brzezinka zareagowali internauci, którzy w komentarzach pod wpisem z informacją o zwolnieniu strażaka chwalą jednostkę za szybką reakcję.

 

"Bardzo miło przeczytać, że OSP Brzezinka kieruje się przyzwoitością i szacunkiem do wszystkich ludzi, wszystkich, czyli także osób LGBT" - napisał jeden z internautów.

 

"Życie, zdrowie oraz Ideały OSP/PSP to coś więcej niż własne poglądy. Gratuluję! Wielki Szacunek dla takiej postawy. Nienawiść nie może być tolerowana!" - dodał kolejny.

maw/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie