Oskarżyła Neymara o gwałt. Policja przesłuchiwała ją sześć godzin

Sport
Oskarżyła Neymara o gwałt. Policja przesłuchiwała ją sześć godzin
AP

Około sześciu godzin trwało policyjne przesłuchanie kobiety oskarżającej piłkarza brazylijskiej reprezentacji Neymara o gwałt. Ani 26-letnia kobieta, ani jej prawnik nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami. W wyniku oskarżeń piłkarz przerwał swoją aktywność reklamową i promocyjną. Ze względów zdrowotnych nie wystąpi też w turnieju Copa America.

Policja w Sao Paulo bardzo długo przesłuchiwała Najilę Trindade. Po zakończeniu rozmowy ze służbami kobieta i jej prawnik nie chcieli odpowiadać na pytania dziennikarzy - poinformowały miejscowe media.

 

Wcześniej w wywiadzie telewizyjnym Trindade powiedziała, że Neymar zaprosił ją 15 maja do jednego z hoteli w Paryżu i tam zgwałcił.

 

Neymar nie wystąpi w Copa America

 

Piłkarz francuskiego Paris-Saint Germain odrzuca oskarżenia, twierdząc, że padł ofiarą oszustki. Wkrótce czeka go przesłuchanie w Sao Paulo. Jak do tej pory złożył wyjaśnienia dot. publikacji w internecie części prywatnej korespondencji z Brazylijką.

 

W ten sposób Neymar chciał się bronić, choć jednocześnie takie działania (bez zgody drugiej osoby) są w jego ojczyźnie uznawane za przestępstwo. Dlatego sprawa jest badana nie tylko przez policję, ale także przez departament cyberprzestępczości.

 

- W związku z ostatnimi wydarzeniami Neymar przerywa do odwołania wszelkie działania promocyjno-reklamowe - poinformował agent piłkarza.

 

Sportowiec nie wystąpi też w zbliżającym się turnieju Copa America z powodu kontuzji kostki.

wka/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze