Suski usunął wpis, który oburzył internautów. "Zamieścił go asystent, przez pomyłkę"

Polska
Suski usunął wpis, który oburzył internautów. "Zamieścił go asystent, przez pomyłkę"
PAP/Tomasz Gzell; Twitter/@mareksuski

"Jeden z asystentów przez pomyłkę zamieścił na moim koncie kontrowersyjny wpis, którego nie jestem autorem" - tłumaczy na Twitterze szef gabinetu premiera Marek Suski. Wcześniej na profilu Suskiego pojawiła się przerobiona grafika przedstawiająca Grzegorza Schetynę z pomalowaną twarzą. Według autora wpisu, w taki sposób lider PO miałby "poprawić szanse na rozmowach u Roberta Biedronia".

"Internauci znaleźli dla POstKOmuny receptę na PiS. A oto rada dla Schetyny jak poprawić swoje szanse na rozmowach u Biedronia. Przydałaby się jeszcze jakaś gustowna torebka" - brzmiał oryginalny wpis na koncie twitterowym Marka Suskiego. Pod tekstem opublikowano przerobione zdjęcie lidera PO.

 

Twitter/@mareksuski

Na grafice, przy zdjęciu Schetyny, został też umieszczony tekst: "Znalazłem pomysł na pokonanie PiS. Idę na spotkanie z Biedroniem, by ściągnąć go do KE".

 

Wpis skomentowała m.in. posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. "Bardzo się cieszę, że Pan Minister wrócił na Twittera. Od razu jest weselej" - napisała.

 

Twitter

 

W następnym wpisie Suski wytłumaczył, że to nie on, a jego asystent "przez pomyłkę" zamieścił grafikę na jego oficjalnym koncie. "Na moje polecenie post natychmiast został usunięty" - dodał.

 

 

"Dno dna", "Pan Suski poszalał"

 

"Ups. Pan Suski poszalał" - tak kontrowersyjny wpis komentowała psycholog Dorota Zawadzka. Część internautów zarzuciła Markowi Suskiemu szydzenie z osób o odmiennej orientacji seksualnej.

 

 

"Wydaje mu się, że obraz homoseksualisty, to mężczyzna z damską torebką i makijażem" - wskazywał jeden z komentujących. Inni przekonywali, że "nie podaliby parlamentarzyście ręki" i pytali premiera Mateusza Morawieckiego, "czy jest dumny ze swojego ministra".

 

bas/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie