Atak nożownika w Poznaniu. Sprawca był nietrzeźwy. Przesłuchanie najpewniej w poniedziałek

Polska
Atak nożownika w Poznaniu. Sprawca był nietrzeźwy. Przesłuchanie najpewniej w poniedziałek
Polsat News

Najpewniej dopiero w poniedziałek odbędzie się przesłuchanie i przedstawienie zarzutów napastnikowi, który w sobotę późnym popołudniem śmiertelnie ranił nożem mężczyznę na przystanku w Poznaniu - poinformował w niedzielę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

- Obecnie przesłuchiwani są świadkowie tego zdarzenia, natomiast czynności z udziałem zatrzymanego prowadzone będą najprawdopodobniej w poniedziałek od rana. Nadal zbieramy materiał dowodowy, więc co do kwalifikacji czynu i zarzutu nie chciałbym się jeszcze w tej chwili wypowiadać - powiedział w niedzielę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski.

 

Jak dodał, w poniedziałek o godz. 9 ma się także rozpocząć sekcja zwłok ofiary.

 

"Ofiara i napastnik znali się"

 

Do ataku doszło w sobotę ok. godz. 18 na przystanku MPK przy Alejach Solidarności w Poznaniu. Zaatakowany mężczyzna został ugodzony nożem; zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Miał ok. 40 lat.

 

29-letni napastnik został zatrzymany kilka minut po godz. 21 w jednym z mieszkań na poznańskich Winogradach.

 

Podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji powiedziała w niedzielę, że "sprawca w chwili zatrzymania przez policję był nietrzeźwy".

 

Jak dodała, "z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że ofiara i napastnik znali się". - Krótko przed zdarzeniem razem spożywali alkohol i wtedy właśnie doszło między nimi do kłótni - podkreśliła podinsp. Liszczyńska.

pgo/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze