Ktoś ukradł i uszkodził popiersie Jana Pawła II. Policja szuka sprawcy

Polska
Ktoś ukradł i uszkodził popiersie Jana Pawła II. Policja szuka sprawcy
parafia-stogi.pl

Policja poszukuje sprawcy kradzieży i uszkodzenia popiersia papieża Jana Pawła II, znajdującego się na terenie parafii katolickiej w Gdańsku-Stogach.

Jak poinformowała rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku asp. Karina Kamińska, policja otrzymała informację, że w nocy ze środy na czwartek z ogrodzonego terenu parafii w dzielnicy Stogi ukradzione zostało popiersie Jana Pawła II.

 

- Oficer dyżurny skierował na miejsce policjantów, którzy rozmawiali z mieszkańcami oraz osobami, które mogły mieć wiedzę o zdarzeniu. Funkcjonariusze sprawdzają, czy zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu - dodała Kamińska.

 

Po paru godzinach policjanci otrzymali informację od mieszkańca, że znalazł porzucone i uszkodzone popiersie na jednej z ulic w okolicy kościoła.

 

Policja sprawdza, czy doszło do przestępstwa z art. 261 kodeksu karnego, czyli znieważenia pomnika. Wszystkie osoby, które mają informację na temat tego zdarzenia oraz o sprawcach proszone są o kontakt z policją. Zapewnia im ona anonimowość.

zdr/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze