Polak sprzedawał fałszywe bilety na mistrzostwa świata w hokeju. Grozi mu grzywna do 5 tys. euro

Polska
Polak sprzedawał fałszywe bilety na mistrzostwa świata w hokeju. Grozi mu grzywna do 5 tys. euro
pixabay.pl / Lynda Sanchez

10 osób, w tym pochodząca z Polski, zostało ukaranych grzywnami za nielegalną sprzedaż biletów na mecze hokejowych mistrzostwa świata trwające na Słowacji. Miejscowa policja oświadczyła, że do obiegu trafiły fałszywe wejściówki i toczy się śledztwo w tej sprawie.

Osoby, które sprzedawały w Bratysławie wejściówki bez zgody i wiedzy organizatorów pochodziły ze Słowacji, Litwy, Rosji, Francji, Polski i Maroka. Każda została ukarana grzywną 100 euro, ale na tym może się nie skończyć, bo śledztwo trwa, a prawo na Słowacji za takie działania przewiduje karę nawet do 5 tys. euro.

 

MŚ cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród kibiców, nie tylko miejscowych, ale i przyjezdnych, szczególnie Czechów, którzy grają w Bratysławie. Słowacy rywalizują w Koszycach.

 

Ze względu na pojawiające się informacje o nielegalnej sprzedaży biletów na kilka miesięcy przez czempionatem, organizatorzy pod koniec 2018 r. wprowadzili obowiązkową rejestrację dla wszystkich kupujących zarówno pakiety, jak i bilety na poszczególne spotkania.

 

Tytułu wywalczonego przed rokiem w Kopenhadze będą bronić Szwedzi. Słowacy wygrali do tej pory zaledwie jedno z czterech spotkań i mogą mieć kłopoty z zakwalifikowaniem się do ćwierćfinałów

wka/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze