Zbiórka na pomoc rodzinom ofiar wypadku na przejeździe kolejowym w Puszczykowie

Polska
Zbiórka na pomoc rodzinom ofiar wypadku na przejeździe kolejowym w Puszczykowie
Polsat News

Blisko 90 tys. zł wpłacili dotąd internauci na pomoc rodzinom ofiar wypadku na przejeździe kolejowym w Puszczykowie (Wielkopolskie). W środę w zderzeniu karetki pogotowia z pociągiem zginęły dwie osoby, trzecia jest ciężko ranna.

W piątek na jednym z portali crowdfundingowych rozpoczęła się zbiórka środków na pomoc rodzinie tragicznie zmarłego lekarza-rezydenta jednego z poznańskich szpitali.

 

Zebrane pieniądze przekazane zostaną żonie zmarłego lekarza


"Jesteśmy świadomi, że w tak dramatycznej sytuacji pieniądze nie przyniosą ulgi w cierpieniu, jednak w bezsilności wobec ogromu tragedii, pragniemy choćby w taki sposób przekazać wsparcie. Zebrane pieniądze przekazane zostaną żonie zmarłego lekarza, również rezydentce" - podali organizatorzy zbiórki.


W ciągu kilkunastu godzin udało się zebrać całą założoną kwotę - 40 tys. zł, internauci nadal wpłacali pieniądze. Organizatorzy zbiórki zdecydowali, że cała zgromadzona kwota zostanie podzielona pomiędzy rodziny ofiar wypadku. Celem zbiórki jest zgromadzenie 120 tys. zł - po 40 tys. dla każdej z rodzin.


Do sobotniego popołudnia blisko 1,4 osób wpłaciło przez stronę pomagam.pl/rezydent prawie 90 tys. zł.

 

Stan rannego mężczyzny jest ciężki, ale stabilny


Szpital w Puszczykowie poinformował w sobotę, że stan mężczyzny poszkodowanego w wypadku jest ciężki, ale stabilny. Pacjent jest po operacji, na razie nie wiadomo, kiedy zostanie podjęta próba wybudzenia go ze śpiączki farmakologicznej.


Śledztwo w sprawie wypadku wszczęła w czwartek Prokuratura Rejonowa Poznań-Wilda. Postępowanie prowadzone jest w kierunku spowodowania wypadku, w którym śmierć poniosły dwie osoby oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Na poniedziałek zaplanowana jest sekcja zwłok śmiertelnych ofiar zdarzenia.

grz/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze