W Hiszpanii rozbito największą w historii siatkę fałszerzy markowych ubrań

Świat
W Hiszpanii rozbito największą w historii siatkę fałszerzy markowych ubrań
Pixabay.com/ gonghuimin468

Policja Hiszpanii (Policia Nacional) rozbiła największą w historii tego kraju siatkę fałszerzy odzieży znanych marek. Wprowadzała ona do obrotu podrobione ubrania za pośrednictwem ponad pół tysiąca placówek handlowych w całym kraju.

Jak poinformowała w piątek komenda główna hiszpańskiej policji, dotychczas aresztowanych zostało trzech przywódców grupy przestępczej, a dochodzeniem objęto kilkanaście innych osób związanych z siatką podrabiaczy luksusowej odzieży.

 

Wśród podrabianych przez gang marek były m.in.: Armani, Fred Perry, Calvin Klein, North Face, Burberry's, Salsa, Tommy Hillfiger, Tous, a także Lacoste. Policyjni eksperci uznali jakość podróbek za bardzo wysoką.

 

100 własnych placówek handlowych

 

- Grupa wprowadzała do obrotu głównie odzież znanych marek, a także akcesoria, takie jak torby i kosmetyki. Szacujemy, że 95 proc. oferowanych przez nią towarów zostało sfałszowanych. Jedyną oferowaną przez gang marką, która nie była podróbką, była Levi's - przekazała policja.

 

Gang wprowadzał do obrotu podróbki za pośrednictwem 100 własnych placówek handlowych rozwijanych na zasadzie franchisingu, a także poprzez 400 sklepów oraz outletów odzieżowych należących do innych właścicieli.

 

Śledczy, którzy określają gang fałszerzy ubrań mianem "największego w historii Hiszpanii", wpadli na trop grupy w 2018 r. Przyznają, że jakość podróbek, które przejęli funkcjonariusze w trakcie dochodzenia, zaskoczyła nie tylko policyjnych specjalistów, ale też jednego z ekspertów marki Armani.

 

Wśród postawionych w czwartek liderom siatki zarzutów jest m.in. przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej, kradzież własności intelektualnej, a także fałszowanie dokumentów.

 

- Znalezione falsyfikaty umów były znacznie gorszej jakości niż podrabiana przez gang odzież. Widać, że na tym polu byli oni gorszymi fałszerzami - oceniła policja.

 

WIDEO: Minionki i Pokemony w rękach policji.Funkcjonariusze udaremnili sprzedaż podrobionych maskotek

 

las/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze