Czechy zniosły nadzwyczajne kontrole polskiego mięsa

Biznes
Czechy zniosły nadzwyczajne kontrole polskiego mięsa
EBS

Komisja Europejska potwierdza, że ​​Czechy zniosły od środy nadzwyczajne środki weterynaryjne w zakresie systematycznych kontroli mięsa wołowego z Polski - poinformowała korespondentka Polsat News w Brukseli Dortota Bawołek. Czesi wprowadzili obligatoryjne badania mięsa z Polski 21 lutego w związku ze znalezieniem w 700-kg partii wołowiny bakterii salmonelli.

- Komisarz KE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenis Andriukaitis, który pełnił rolę pośrednika między dwoma państwami członkowskimi, z zadowoleniem przyjmuje to ogłoszenie. Komisja przypomina, że ​​chociaż wszystkie rządy krajowe mają obowiązek kontrolowania i egzekwowania kontroli w razie potrzeby, kontrole muszą być proporcjonalne i nie powinny obciążać podmiotów - przekazała Komisja Europejska. 

 

Ze zniesieniem specjalnych kontroli Czesi czekali na polski raport dotyczący działań naprawczych, ktore zostały podjęte po ujawnieniu sprawy nielegalnej ubojni i wykryciu salmonelli. Taki dokument polskie ministerstwo rolnictwa przekazało czeskiej stronie w poniedziałek po południu 

 

We wtorek po południu czeski resort rolnictwa poinformował, że uważa przedstawioną przez Polskę listę podjętych działań dotyczących sektora produkcji mięsa za wystarczającą. "Intensywne kontrole mięsa" mają być jednak kontynuowane.

 

 

dro/ Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze