Uroczysta premiera filmu o Janie Nowaku-Jeziorańskim. "Kurier" w kinach już od 15 marca

Kultura

Władysław Pasikowski przenosi na ekrany kinowe życie i działalność legendarnego kuriera - Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Uroczysta premiera "Kuriera" już w poniedziałek w Warszawie w Tetrze Wielkim. Film wchodzi do kin 15 marca. - To po prostu dobry film - zachęcał w Polsat News Philippe Tłokiński, odtwórca głównej roli.

Film "Kurier" w reż. Władysława Pasikowskiego jest sensacyjną historią szpiegowską, zainspirowaną tajną misją Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Jego akcja toczy się w czasie bezpośrednio poprzedzającym wybuch Powstania Warszawskiego. Producentem obrazu - tak jak wcześniej m.in. fabularyzowanego dokumentu "Powstanie Warszawskie" oraz "Miasto 44" Jana Komasy - jest MPW, we współpracy ze Scorpio Studio.

  

W filmie zobaczymy również m.in. Patrycję Volny, Julie Engelbrecht, Grzegorza Małeckiego, Jana Frycza, Rafała Królikowskiego, Mirosława Bakę i Cezarego Pazurę.

 

Autorami scenariusza są Pasikowski i Sylwia Wilkos. Za scenografię odpowiada Wojciech Żogała ("Edi", "Mistrz", "Bogowie"), za kostiumy - Małgorzata Braszka ("Poznań 56", "Przedwiośnie", "Jack Strong"), a autorem charakteryzacji jest Janusz Kaleja ("W ciemności", "Córki dancingu", "Pokot"). Za kamerą stanęła na co dzień pracująca w Los Angeles Magdalena Górka, znająca Pasikowskiego z planu "Jacka Stronga".

 

O historii Jana Nowaka-Jeziorańskiego i filmie "Kurier" opowiadał w Polsat News także dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.

 

prz/luq/ Polsat News, PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze