Wiózł niebezpieczny towar na "łysych" oponach i z pękniętymi tarczami hamulcowymi

Moto
Wiózł niebezpieczny towar na "łysych" oponach i z pękniętymi tarczami hamulcowymi
GITD

Komunikat o zużytych hamulcach wyświetlający się na desce rozdzielczej nie był wystarczającym ostrzeżeniem dla kierowcy, który przewoził niebezpieczny towar (ADR). Inspektorzy transportu drogowego, którzy skontrolowali ciężarówkę w Jastrowie (Wielkopolskie) wykryli też inne niebezpieczne usterki i wydali kierowcy zakaz dalszej jazdy.

Transport ADR wymaga szczególnej ostrożności, ale w przypadku polskiego przewoźnika skontrolowanego w piątek przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego z Piły kwestie bezpieczeństwa zeszły na dalszy plan.

 

Kierowca prowadził pojazd, mimo że na desce rozdzielczej wyświetlał się komunikat o zużytych hamulcach. Po dokładnym sprawdzeniu pojazdu okazało się, że ma on pękniętą tarczę hamulcową w jednym kole. Różna była też rzeźba bieżnika opon osi kierowanej, a opony w naczepie były niemal "łyse".

 

Na dodatek niebezpieczny ładunek nie został właściwie zabezpieczony przed przemieszczeniem. W ciężarówce nie było również wymaganego przy przewozie ADR sprzętu gaśniczego.


Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny i zakazali dalszej jazdy. Na kierowcę nałożono mandat. Przewoźnik i zarządzający transportem, w związku z wszczętymi postępowaniami administracyjnymi, muszą się liczyć z karą w wysokości 8,4 tys. zł.

grz/luq/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze