Wędkarz odkrył zwłoki mężczyzny w rzece w Kaliszu

Polska
Wędkarz odkrył zwłoki mężczyzny w rzece w Kaliszu
zdj. ilustracyjne/Bast/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Wędkarz odkrył w niedzielę zwłoki młodego mężczyzny w rzece Prosna w kaliskim Parku Miejskim. Na miejscu pracują policja oraz strażacy. Czynności prowadzone są pod nadzorem prokuratora.

- Około godziny 14.00 policja została powiadomiona o zwłokach odkrytych w rzece Prośnie. Na miejsce przybyli policjanci oraz strażacy, którzy wyciągnęli ciało na brzeg. Prowadzone są wstępne czynności w celu identyfikacji ciała - poinformowała rzeczniczka prasowa kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz.

 

Przy mężczyźnie nie znaleziono żadnych dokumentów. Policja ma pewne podejrzenia co do tożsamości zwłok i ustala, czy to ciało 29-latka z Kościelnej Wsi k. Kalisza. - Na potwierdzenie czekamy ze strony rodziny. To potrwa, ponieważ nie chcemy sprowadzać ich na miejsce zdarzenia, w parku jest dużo osób - powiedziała rzeczniczka.

 

Mężczyzna zaginął po wyjściu z klubu

 

29-letni mężczyzna zaginął w nocy z 5 na 6 stycznia br. Wtedy bawił się w jednym z lokali w centrum Kalisza. Ostatni raz widziany był w okolicach kaliskiego teatru, gdzie zarejestrowały go kamery monitoringu. Podczas jednej z akcji poszukiwawczych policję w to miejsce doprowadziły psy tropiące.

 

W celu odnalezienia mężczyzny odbyło się kilka akcji poszukiwawczych, zainicjowanych przez ochotników ze Stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy w Ostrowie Wlkp. Wzięło w nich udział 100 osób, w tym strażacy z OSP Mosina, którzy w swoich działaniach wykorzystywali sonar oraz podwodnego robota.

mta/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze