Białystok: osiem osób rannych w wypadku autobusu. Pojazd wpadł do rowu

Polska

Osiem osób, w tym pięcioro uczniów, trafiło do szpitala po wypadku autobusu komunikacji miejskiej, który we wtorek rano na drodze serwisowej k. podbiałostockich Łysek zjechał z jezdni i zatrzymał się w rowie. Ranna została też pasażerka auta osobowego, które zjechało z drogi w tym samym miejscu.

Wypadek miał miejsce na drodze serwisowej biegnącej wzdłuż trasy krajowej nr 8 Białystok-Warszawa. Na samej "krajówce" utrudnień w ruchu nie było.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, na oblodzonej drodze doszło do dwóch oddzielnych zdarzeń. Najpierw na zakręcie w poślizg wpadł tam osobowy mercedes; auto wypadło z drogi do rowu. Kilkanaście minut później nadjechał autobus linii 103, obsługujący trasę Choroszcz-Białystok i również w tym miejscu wpadł w poślizg. Autobus też zjechał do rowu, uderzył w tył stojącego tam już samochodu osobowego i przepchnął go o ok. 40 m.

 

Jak poinformował Marcin Gawryluk z zespołu prasowego podlaskiej policji, w sumie do szpitala trafiło z obrażeniami dziewięć osób, z czego osiem (w tym pięcioro małoletnich) z autobusu. Według danych policji, autobusem w czasie porannego szczytu jechało do Białegostoku ok. 50-60 osób. Gdy na miejsce przyjechali strażacy, zastali tam 19 osób z autobusu, bo pozostałe oddaliły się z tego miejsca, prawdopodobnie szukając innego dojazdu do miasta.

 

Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

 

 

WIDEO: "Białystok. Osiem osób rannych w wypadku autobusu na podmiejskiej trasie"

 

luq/ PAP, Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze