Kieruje WORD-em, a sam stracił prawo jazdy. "Zdałem egzamin, mandaty zapłaciłem"

Polska

Kieruje ośrodkiem egzaminowania kierowców, ale sam nagminnie łamie prawo na drodze. Lista jego wykroczeń zaczyna się od przekraczania prędkości, a kończy na parkowaniu w niedozwolonym miejscu. Nowy Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku już raz stracił dokumenty za łamanie przepisów. Sprawę zbadały "Wydarzenia".

Przemysław Sarosiek cztery lata temu stracił prawo jazdy za notoryczne łamanie przepisów. Jak ustalił onet.pl, jeździł za szybko, rozmawiał przez telefon i  parkował w niedozwolonym miejscu. Został jednak dyrektorem ośrodka ruchu drogowego w Białymstoku.

 

"Lekcja pokory"

 

"Nigdy nie uznawałem spiskowej teorii dziejów. Ale: wczoraj zlikwidowałem stanowisko wicedyrektora w WORD, bo jest ono po prostu zbyteczne i pracę stracił Maciej Biernacki (przez lata członek PO). A dzisiaj jestem "bohaterem" Onet.pl. Przypadek?" - napisał na jednym z portali społecznościowych Sarosiek.

 

Dodał, że z utraty prawa jazdy nie jest dumny, a powtórny egzamin był dla niego lekcją pokory. "P.S. Nie, nie jestem dumny z tego, że straciłem prawo jazdy. Godziny jazdy "L" i powtórny egzamin z prawa jazdy to była lekcja pokory. Nic przyjemnego, ale na naukę pokory nigdy nie ma złego czasu. I tyle w tym temacie. P.P.S. Prawo jazdy mam - zdałem egzamin, mandaty zapłaciłem" - napisał.

 

Dyrektor WORD-u nie chciał w poniedziałek rozmawiać z dziennikarzami. 

 

 

"Zarząd nie miał zastrzeżeń"

 

W Urzędzie Marszałkowskim, któremu podlegają WORD-y poinformowano, że urzędnicy znali przeszłość nowego dyrektora. 

 

- Jego kwalifikacje na to  stanowisko były analizowane. Zarząd nie miał zastrzeżeń. Nie ma podstaw prawnych, aby pan Przemysław Sarosiek nie pełnił tej funkcji - powiedziała "Wydarzeniom" Izabela Smaczna-Jorczykowska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego.

 

Sarosiek dyrektorem WORD-u został trzy tygodnie temu. Jego poprzednik stracił posadę po tym, jak okazało się, że był skazany za przemyt papierosów.

 

 

WIDEO: "Zmieniał wygląd i zdawał za kursantów - zatrzymania w ośrodku egzaminowania kierowców w Gdańsku"

 

pgo/hlk/ Polsat News, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze