Cztery ciała w samochodzie wydobytym z kanału. To zaginieni w Holandii Polacy

Świat
Cztery ciała w samochodzie wydobytym z kanału. To zaginieni w Holandii Polacy
Flickr/Jos @ FPS-Groningen

Trzej mężczyźni i jedna kobieta zginęli w wypadku samochodowym w Holandii. Auto, którym podróżowali wpadło do kanału w miejscowości Obdam. W niedzielę samochód wyciągnięto z wody. W środku odkryto cztery ciała. To poszukiwani od piątku obywatele Polski, którzy mieszkali i pracowali w Holandii.

Sprawę zaginięcia Polaków w Holandii nagłośnili ich bliscy. Jak informowali, jeden z zaginionych kontaktował się ze swoją dziewczyną w piątek o godz. 22:48. Od tamtej pory rodziny mieszkających w Holandii Polaków nie miały już z nimi kontaktu.

 

W niedzielę po godz. 12 holenderska policja poinformowała, że w miejscowości Obdam znaleziono auto w kanale wodnym. W środku były ciała czterech osób.

 

Jak informuje policja, ofiary to zaginieni Polacy - 48-letnia kobieta oraz trzech mężczyzn, dwóch 21- i jeden 20-letni. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej, kiedy wracali z pracy na farmie tulipanów. 

 

Na zdjęciach z akcji wyciągania auta z wody widać, że samochód przejechał przez barierę ochronną. Prawdopodobną przyczyną wypadku były złe warunki pogodowe.

 
Policja wyjaśnia szczegóły tego zdarzenia.
zdr/paw/ ad.nl, noordhollandsdagblad.nl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze