Gdańsk: 11-latka urodziła dziecko. W ciążę zaszła prawdopodobnie na terenie Ukrainy

Polska

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie doprowadzenia do obcowania płciowego małoletniej poniżej 15 roku życia. 11-letnia dziewczynka urodziła dziecko w gdańskim szpitalu. W ciążę zaszła najprawdopodobniej na terenie Ukrainy. Według nieoficjalnych informacji, które przekazał reporter Polsat News Marcin Józefowicz, dziecko skrzywdził mężczyzna, który miał się nim opiekować.

Dziewczynka 18 grudnia źle się poczuła i poszła z mamą do lekarza. Ten stwierdził, że dziecko jest w zaawansowanej ciąży i zawiadomił policję. Funkcjonariusze przekazali sprawę do prokuratury.

 

11-latka trafiła do szpitala w Starogardzie Gdańskim, skąd została przewieziona do szpitala w Gdańsku. Tam urodziła dziecko.


- Przesłuchana została matka dziewczynki, która złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Będzie prowadzone śledztwo w kierunku art. 200 par. 1 Kodeksu karnego, czyli doprowadzenia do obcowania płciowego małoletniej poniżej 15 roku życia. Za ten czyn grozi od 2 do 12 lat - powiedział Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.


Jak poinformował, że dziewczynka przebywa w Polsce od września tego roku. - Te okoliczności i zeznania matki wskazują, że do czynu doszło na terenie Ukrainy - dodał prokurator.


Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł reporter Polsat News wynika, że dziewczynkę na terenie Ukrainy miał skrzywdzić mężczyzna, który miał się nią opiekować. Jeśli te informacje się potwierdzą, śledztwo będzie prowadzić ukraińska prokuratura.

prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie