Znany z serialu "Allo Allo!" obraz sprzedany na aukcji

Kultura
Znany z serialu "Allo Allo!" obraz sprzedany na aukcji
East Bristol Auctions

Obraz "Upadła Madonna z wielkim cycem" trafił pod młotek. Dzieło fikcyjnego holenderskiego malarza van Klompa, przedstawiające kobiecy akt, zostało sprzedane na aukcji za 15 tys. funtów. Obraz znany jest z brytyjskiego serialu komediowego "Allo Allo!"

Intrygi wokół obrazu były jednym z głównych tematów angielskiego serialu, którego akcja działa się podczas II wojny światowej w okupowanej przez Niemców Francji.

 

Dzieło przedstawia rozebraną do połowy młodą kobietę, okrytą częściowo czerwoną tkaniną, na tle brązowej zasłony z prawej strony i zatoki pośród gór z lewej.

 

 

W serialu obraz uważany był za arcydzieło. Z tego powodu bohaterowie sitcomu starali się go sobie przywłaszczyć, aby w ten sposób zapewnić sobie godne życie po wojnie.

 

Obraz większość czasu wisiał na ścianie kawiarni, ukryty przez jej właściciela pod reprodukcją "Słoneczników" van Gogha. Na potrzeby serialu powstało kilka jego kopii.

 

Po zakończeniu zdjęć do serialu oryginalny obraz trafił do scenografa - Shauna Moore’a, który w kwietniu 2007 wystawił obraz na aukcję i sprzedał za 4 tys. funtów.

 

Teraz obraz ponownie zmienił właściciela. Za 15 tys. funtów kupił go mieszkaniec miasteczka Nouvion, w którym rozgrywała się akcja serialu.

dk/ BBC

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze