Prezydent Zawiercia nie powołał wiceprezydentów. "Zastąpił" ich 16-letnim doradcą

Polska

- Podjąłem decyzję, że nie będzie zastępców prezydenta miasta. Po prostu nas na to nie stać. (…) Chciałbym przedstawić mojego zastępcę. Nieformalnego, chociaż wszyscy go dobrze znacie. To Jakub Kosoń. Będzie moim młodzieżowym zastępcą - powiedział podczas zaprzysiężenia nowy prezydent Zawiercia (woj. śląskie) Łukasz Konarski, przedstawiając radzie miasta 16-latka.

W czasie pierwszej sesji rady miasta, która odbyła się w środę, nowy prezydent przekazał symboliczne klucze do miasta zawierciańskiej Młodzieżowej Radzie Miasta. Podkreślił, że podczas jego kadencji opinia młodych ludzi będzie bardzo ważna.


16-letni Jakub Kosoń, którego prezydent wybrał na swojego nieformalnego zastępcę, jest znany lokalnej społeczności. W 2012 r. założył i prowadzi do tej pory portal informacyjny OtoZawiercie.pl. Jest  radnym Młodzieżowej Rady Miasta z okręgu Gimnazjum nr 3 w Zawierciu w kadencji 2017-2019, dzięki  której - jak wyjaśnia - może reprezentować interes młodzieży w mieście. Jestem liderem projektu "Wieczory Młodych Talentów".

 

 

Bez wynagrodzenia


- Cieszę się, że będę miał okazję blisko współpracować z nowym prezydentem Łukaszem Konarskim. To dla mnie duże wyróżnienie. Jest to przede wszystkim okazja, żeby móc działać na rzecz miasta jeszcze bardziej, niż dotychczas. Teraz będę mógł realizować jeszcze więcej pozytywnych projektów - powiedział w środę Kosoń.


Swoją funkcję będzie pełnił społecznie, bez wynagrodzenia. - W praktyce będę mógł doradzać prezydentowi szczególnie w kwestiach społecznych i młodzieżowych. Będę też odpowiedzialny za komunikację społeczną. Wspólnie z innymi współpracownikami prezydenta będziemy realizować dobre projekty - podkreślił.


Łukasz Konarski w wyborach na prezydenta Zawiercia startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Konarski – Zawierciańska Odnowa. Zwyciężył w drugiej turze, zdobywając 9836 głosów (53,70 proc.).

 

WIDEO: "To zabezpieczenie Trybunału mogliśmy »olać«". Doradca ministra sprawiedliwości o noweli ustawy o SN

 

prz/dro/ Dziennik Zachodni, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie