Prezydent Andrzej Duda "ukręcił" sobie koktajl

Polska

Podczas "Kongresu 590" w Jasionce na Podkarpaciu prezydent Andrzej Duda zwiedził stoiska laureatów ubiegłorocznej edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Nagroda przyznawana jest firmom, które wnoszą wkład w rozwój polskiej gospodarki, budując jej pozytywny wizerunek na świecie. Przy okazji Andrzej Duda "ukręcił" sobie owocowy koktajl.

W czwartek w Jasionce k. Rzeszowa rozpoczęła się 3. edycja Kongresu 590. W trakcie dwudniowego wydarzenia - które odbywa się pod patronatem prezydenta - zaplanowano blisko 100 debat panelowych, poświęconych nowym technologiom, inwestycjom, energetyce, polityce środowiskowej, handlowi i eksportowi.

 

Inaugurując wydarzenie, prezydent mówił, że Kongres 590 jest "jednym z największych wydarzeń gospodarczych w Polsce". Podkreślił też, że tegoroczna edycja Kongresu ma szczególny wymiar, ponieważ odbywa się roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

- Mamy cały czas dobrą koniunkturę. Oczywiście straszą nas, że ta koniunktura się pogorszy, ale chciałbym zauważyć, że (...) ona cały czas trwa. Dlatego mimo wszystko chcę państwa zachęcić, byście z tej koniunktury korzystali także poprzez działania inwestycyjne - zwrócił się do uczestników kongresu prezydent.

 

WIDEO: "Dlaczego w sklepie nie można kupić już zwykłej żarówki?". Prezydent Duda w Berlinie

 

grz/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie