Grzegorz Kowalczyk od lipca jest w Radzie Nadzorczej Plus Banku. Rekomendował go szef KNF

Biznes
Grzegorz Kowalczyk od lipca jest w Radzie Nadzorczej Plus Banku. Rekomendował go szef KNF
Polsat News

Pan Grzegorz Kowalczyk został powołany w skład Rady Nadzorczej Plus Banku w końcu lipca po wygaśnięciu kadencji poprzedniej rady. Otrzymuje takie samo wynagrodzenie, jak pozostali członkowie rady - oświadczył w środę rzecznik prasowy właściciela Plus Banku. Jak dodał, rekomendował go ówczesny przewodniczący KNF.

Nazwisko radcy prawnego Grzegorza Kowalczyka pojawiło się w kontekście opisanego przez "GW" spotkania byłego już szefa KNF Marka Chrzanowskiego z właścicielem Getin Noble Banku i Idea Banku Leszkiem Czarneckim.

 

"W celu zapewnienia pełnej transparentności działań banku (Plus Banku - red.) , właściciel, jak i przedstawiciele Rady Nadzorczej wyrazili pełną chęć i gotowość do współpracy z urzędem, jakim jest Komisja Nadzoru Finansowego, w tym między innymi poprzez wyznaczenie przez KNF swojego przedstawiciela w Radzie Nadzorczej banku. Przewodniczący KNF rekomendował pana Grzegorza Kowalczyka" - napisał w oświadczeniu Tomasz Matwiejczuk - rzecznik prasowy Zygmunta Solorza, właściciela Plus Banku.

 

"Pan Grzegorz Kowalczyk został powołany w skład Rady Nadzorczej Plus Banku w końcu lipca bieżącego roku po wygaśnięciu kadencji poprzedniej rady. Wszyscy członkowie Rady Nadzorczej otrzymują takie samo wynagrodzenie, określone przez odpowiednie regulaminy wewnątrzorganizacyjne. Jest ono identyczne z tym, jakie pobierali członkowie rady poprzedniej kadencji" - głosi oświadczenie.

 

Jak wyjaśnił rzecznik, "wynagrodzenie z tytułu zasiadania w Radzie Nadzorczej (Plus Banku - red.) jest jedynym i wyłącznym, jakie otrzymuje Grzegorz Kowalczyk".

prz/dro/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie