Autosport.com skorygował informację o ofercie startów w Williamsie dla Kubicy

Świat
Autosport.com skorygował informację o ofercie startów w Williamsie dla Kubicy
Instagram/robertkubica_real

Po tym jak portal motoryzacyjny autosport.com napisał, że Robert Kubica otrzymał z Williamsa ofertę startów w sezonie 2019 Formuły 1, zareagowało biuro prasowe teamu "obsztorcowując" autora informacji przed Grand Prix Brazylii - podał dziennikarz stacji Eleven Sports. W efekcie portal zmienił treść artykułu, przekazując, że Polak znajduje się "w kręgu zainteresowań" zespołu.

Początkowo serwis informował, że Kubica w teamie ma zastąpić Rosjanina Siergieja Sirotkina i być partnerem Brytyjczyka George'a Russella. Jak napisano, Polak ma wystarczające wsparcie sponsorskie, jakiego oczekuje Williams.

 

Kubica, który aktualnie przebywa w Brazylii powiedział, że żadna decyzja jeszcze nie zapadła, ale wszystko wyjaśni się już w najbliższych dniach.

 

"W ciągu kilku dni zadecyduję, co będę robić i co będzie dla mnie najlepszym z możliwych rozwiązań" - przekazał Kubica cytowany przez portal.

 

Dziennikarz stacji Eleven Sports przekazał, że jego redakcyjny kolega "był świadkiem epickiej scenki rodzajowej" przed Grand Prix Brazylii. Autor artykułu miał zostać "zaciągnięty do kąta w Media Center i nieprawdopodobnie obsztorcowany przez biuro prasowe Williamsa".

 

 

Później zmieniono treść artykułu.

 

 

Według nieoficjalnych informacji Kubicą poważnie jest zainteresowany także team Ferrari. Tam Polak ma szansę na posadę kierowcy rezerwowego i rozwojowego, który będzie uczestniczył w pracach nad ulepszaniem bolidów.

 

dk/ml/ PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze