Ukraina buduje nowoczesne centrum wywiadu

Świat
Ukraina buduje nowoczesne centrum wywiadu
Pixabay.com

Na Ukrainie rozpoczyna się budowa nowoczesnego centrum wywiadu, które wzmocni możliwości obronne przed agresją Rosji. Kamień węgielny pod nową siedzibę wmurował w piątek sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ołeksandr Turczynow.

W trakcie uroczystości Turczynow oświadczył, że agresja hybrydowa Rosji dotyka wszystkich aspektów życia Ukrainy: wojskowego, gospodarczego, energetycznego, cybernetycznego i informacyjnego.

 

- W dzisiejszych warunkach brutalnej konfrontacji struktury wywiadowcze powinny posiadać nowoczesne technologie dla realizacji postawionych przez państwo zadań - powiedział sekretarz RBNiO.

 

"Opracowywane są technologie wywiadu kosmicznego"

 

- Służba Wywiadu Zewnętrznego Ukrainy z przekonaniem dąży do tego celu; opracowywane są technologie wywiadu kosmicznego z wykorzystaniem dorobku krajowych specjalistów, poważne działania podejmowane są w dziedzinie cybernetyki oraz innych części składowych pracy wywiadowczej - zaznaczył.

 

Sekretarz RBNiO podkreślił, że mimo rosyjskiej agresji Ukraina reformuje swój sektor bezpieczeństwa i obrony, wprowadzając standardy obowiązujące w NATO. Władze w Kijowie zwiększają jednocześnie nakłady na obronność.

 

- Jednak niezależnie od stopnia rozwoju technologii żadna broń nie może działać bez zawodowców (...). To właśnie od waszego profesjonalizmu, patriotyzmu, odpowiedzialności i bohaterstwa zależy przyszłość ukraińskiego wywiadu i nasza droga do zwycięstwa - oświadczył Turczynow, cytowany przez służby prasowe RBNiO w Kijowie.

las/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze